بلاگ امداد خودرو در تبریز

کاش مصرف سوخت ماشین با این روش ها + امداد خودرو در تبریز

مصرف سوخت مناسب و بهینه، مسئله ای است که حتی اگر برای همه رانندگان مسئله مهمی نباشد، برای بیشتر آنها مهم است. مخصوصا برای راننده ای که همیشه از ماشین استفاده می کند یا اهل رانندگی های طولانی مدت است. عدم رعایت مصرف سوخت باعث می شود یک آن به خودتان بیایید ببینید وسط جاده بدون سوخت گیر کرده اید و این اصلا حس دلچسبی برای شما نخواهد داشت. با امداد خودرو در تبریز همراه باشید تا راهکارهایی برای کاهش مصرف سوخت، به ویژه برای زمان هایی که سوخت کمی دارید و به دنبال راهی هستید تا راحتتر به پمپ بنزین برسید، شرح دهیم.

کاهش مصرف سوخت

رانندگی آرامی داشته باشید

رانندگی های پرتنش همیشه باعث افزایش مصرف سوخت خواهند شد. وقتی سرعت را به شدت پایین می آورید و دوباره یکباره بالا می برید موتور ماشین سوخت بیشتری مصرف می کند. در مقابل هر چه با ثبات بیشتری به مسیر خود ادامه دهید و با آرامش تمام رانندگی کنید باعث می شود مصرف سوخت شما در کمترین میزان خود باقی بماند. وقتی از سراشیبی بالا می روید، سرعت خود را به حداقل برسانید و زمانی که از سراشیبی پایین می آیید کمی سرعت بگیرید. این کار می تواند باعث کاهش بهینه مصرف سوخت ماشین می شود.

دنده را هوشمندانه تعویض کنید

وقتی در دنده های پایین رانندگی می کنید اما شتاب بالایی دارید، طبیعتا صدای موتور برایتان لذت بخش است. خصوصا اگر اهل رالی و رانندگی باشید. اما بهتر است بدانید سرعت بالا در دنده های پایین، به موتور ماشین فشار بسیار زیادی وارد می کند؛ اتفاقی که می افتد مصرف بیشتر بنزین برای حفظ سرعت خواهد بود. پس بسیار مهم است که نسبت به سرعتی که رانندگی می کنید دنده را به موقع تعویض کنید و خیال نمایش های فریبنده صدای موتور را از سر بیرون کنید. زیرا کاهش یکباره مصرف بنزین هیچ توجیه منطقی نخواهد داشت. همیشه به عنوان امداد خودرو در تبریز توصیه کرده ایم که دنده های خود را متناسب با سرعت تعویض کنید.

امداد خودرو در تبریز

رعایت فاصله منطقی

می دانید ترمز گرفتن های پی در پی می تواند به سادگی باک بنزین شما را خالی کند؟ زمانی که عجله داریم معمولا فاصله منطقی خود با خودروی جلویی را حفظ نمی کنیم و نزدیک به آن حرکت می کنیم. اتفاقی که می افتد این است که هر موقع ماشین جلویی ترمز کرد ما هم یکباره پایمان را روی ترمز فشار می دهیم. این ترمز های آنی و شدید باعث می شود مصرف سوخت شما بسیار کاهش پیدا کند. پس اهمیتی ندارد که باک بنزین شما پر است یا نه؛ مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که فاصله درست خود با ماشین جلویی را رعایت کنید. این مسئله به صورت برعکس هم امکان دارد. وقتی در جاده و با سرعت بالایی رانندگی می کنید، برای اینکه فاصله ی زیادی بین شما و ماشین جلویی نیفتد با سرعت بیشتری رانندگی می کنید تا همگام با ماشین جلو حرکت کنید. در این حالت دوباره زمانی که ماشین جلویی اقدام به ترمز می کند شما هم ترمز شدیدی می کنید که باعث مصرف سوخت بیشتر می شود.

خودرو را هنگام توقف خاموش کنید

اگر در ترافیک های سنگین گیر افتاده اید، یا لحظه ای گوشه خیابان پاک کرده اید تا خریدی انجام دهید، ماشین را خاموش کنید. شاید برای شما هم منطفی به نظر نرسد، اما ماشین شما حتی اگر درجا هم کار کند، باز مصرف بنزین خواهد داشت. پس توصیه می شود ماشین را خاموش کنید تا زمانی که دوباره نیاز به حرکت داشته باشید و آن را روشن کنید. این کار، مخصوصا زمانی که سوخت کمی دارید و نیاز به صرفه جویی در مصرف بنزین دارید تا خود را به پمپ بنزین برسانید اهمیت بالاتری خواهد داشت.

محدودیت بنزین را با محدودیت سرعت جبران کنید

یک توصیه بر اساس تجربه های امداد خودرو در تبریز خودمان می گوییم و آن هم این است که اگر واقعا می خواهید به پمپ بنزین برسید، آرامش خود را حفظ کنید و پدال گاز را تا انتها فشار ندهید. بالا هم تکرار کردیم، هر چه سرعت ماشین افزایش یابد، مصرف سوخت هم افزایش پیدا می کند. گذشته از آن، زمانی که ترمز می کنید و دوباره سرعت می گیرید، بنزین بیشتری مصرف می شود. پس با سرعتی آهسته و پیوسته به مسیر خود تا پمپ بنزین ادامه دهید. پس یادتان نرود ترمز و گاز شما اجزایی هستند که باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می شوند؛ همچنین همین دو جز هستند که باعث به اتمام رسیدن سوخت شم خواهند شد.

امداد خودرو تبریز

سخن پایانی

تکنیک های بسیار زیادی در مورد کاهش مصرف سوخت گفته می شود. اما حقیقت اصلی این است که با ماشینی که بنزین آن رو به اتمام است رانندگی نکنید. باید همیشه حداقل یک چهارم باک شما بنزین داشته باشد. رانندگی با باک خالی می تواند به خود خودرو و موتور هم آسیب بزند پس این مورد را پشت گوش نیندازید زیرا این اهمال کاری جز آسیب به خودرو و روان شما هیچ نتیجه ی دیگری نخواهد داشت.

ممنون که تا اینجا با ما همراه بودید. امداد خودرو ارس، یکی از مراکز مجاز امداد خودرو در تبریز است که در تمامی حوزه های امداد خودرو تبریز فعالیت دارد. از جمله تعمیر تلفنی خودرو، جرثقیل و یدک کش در تبریز، ارس باطری، حمل خودرو، تعمیر خودرو در محل در خدمت تمامی همشهریان و مسافران عزیز تبریز و حومه می باشیم.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

توده کلمات

یدک کش خودرو در تبریز

امداد خودرو تبریز ارس

امدادخودروتبریز

یدک کش ارس در تبریز

خودرو بر تبریز

جرثقیل در تبریز

یدک کش در تبریز و حومه

ارس یدک کش

ارس یدک کش

© 1401 - حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به مالک سایت میباشد . طراحی سایت و بهینه سازی : شرکت طراحان جوان تبریز https://www.tabriz118.com/